Online

Online

svíčka

Pietní místo na Národní třídě bude krásné, důstojné a online. Vy napíšete vzkaz a zapálíte virtuální svíčku, naši dobrovolníci to za vás udělají na místě v přímém přenosu.

Sametový brunch

Sametový brunch

domácí edice

Sametový brunch, který připravujeme ve spolupráci s Breakfaststory, vám přivezeme až domů. Zároveň s každou takovou snídaní poputuje druhá porce znevýhodněným spoluobčanům.

Virtuální

Virtuální

trikolora

Symbolicky se můžete připojit k oslavám připnutím trikolory rovnou z gauče, díky novému instagramovému filtru.

Modlitba

Modlitba

pro Martu

I letos v 17:11 zazní ikonická Modlitba pro Martu napříč rádiovým éterem a v Praze i z venkovních rozhlasů. Živě ji zazpívá Aneta Langerová z balkónu Národního divadla.

Rozsvícené budovy

Rozsvícené budovy

v barvě trikolory

Významné budovy se večer rozsvítí na připomínku 17. listopadu v barvách české trikolory.

Listopadoviny

Listopadoviny

speciál Deníku N

Listopadoviny, speciální tematické vydání Deník N, budou dostupné online i ve vaší nejbližší trafice. Přibalíme vám ho také zdarma k Sametovému brunchi!

Obývák

Obývák

Václava Havla

Obývák Václava Havla nemůže na oslavách 17. listopadu chybět. A to ani letos, kdy se dění z ulice přesouvá k vám domů. Knihovna Václava Havla bude vše streamovat živě až do vašeho obýváku, tak se usaďte a těšte se na zajímavé hosty!

Hudbě živě

Hudbě živě

Katarzia & Člověk krve

Pusťte si hudbu i do obýváku! Aktuální situace sice nehraje do karet pouličním koncertům, ale to neznamená, že Korzo Národní bude potichu. Ba naopak! Díky streamu Radia Wave ze čtvrtého patra obchodního domu Máj vám živě až do vašich přijímačů zazpívají písničkáři Katarzia a Člověk krve.

Divadlo živě

Divadlo živě

Audience v podání Spolku Kašpar

Těšit se můžete také na divadelní stream, který připravujeme ve spolupráci s Rock Café. Na jevišti se objeví Jan Potměšil a Tomáš Karger v ikonické aktovce od Václava Havla.

Neziskový

Neziskový

sektor

Díky, že můžem dělat dobro! A to i nyní, když se z ulic přesouváme do obýváků. Rozvoj občanské společnosti totiž považujeme za jeden z největších přínosů polistopadového vývoje v České republice. Dává nám možnost podílet se na veřejném životě, vytvářet věci kolem sebe nebo jen pomáhat tam, kam stát nedosáhne.

Streamované

Streamované

debaty

Streamované debaty o dezinformacích s Respektem, o ekologii s A2larm a s Deníkem N o tom, jak se vyznat v záplavě informací, se kterými se setkáváme každý den. Čtvrtá debata bude o tom, proč potřebujeme veřejnoprávní média.

Vzdělávací tramvaje

Vzdělávací tramvaje

ÚSTR & Post Bellum

Videa ze vzdělávací tramvaje Ústavu pro studium totalitních režimů a pamětnické tramvaje Post Bellum vám přiblíží průběh revoluce a zprostředkují autentické zážitky pamětníků.

Výstavy

Výstavy

online

Historické zajímavosti, fakticky i s nadhledem a letos online! Každoročně připravujeme výstavu ve spolupráci s organizací Post Bellum a Ústavem pro studium totalitních režimů. Nadsázku a humor zase přinese výstava Opráski sčeskí historje.

Sametový playlist

Sametový playlist

nejen k brunchi

Zaposlouchejte se do Sametového playlistu, který v sobě ukrývá hudební klenoty minulého režimu. Ten je už naštěstí za námi. Tyhle písně by ale podle nás měly znít napořád! Ať už preferujete poslech přes Spotify, Apple Music, YouTube nebo Deezer, máme všechno. Račte si vybrat, co vám sedí nejvíc.